I virsuPragulų profilaktika II

Pozicionavimo gaminių yra įvairių dydžių ir formų. Priklausomai nuo žmogaus sudėjimo ir probleminių vietų, jam galime pritaikyti vieną ar kitą gaminį. Kadangi dažniausios pragulų atsirandimo vietos yra kryžkaulio, alkūnės, menčių, pakaušio, kulnų, išorinėse kelių srityse, šlaunyje žemiau klubo, peties sąnario bei skruosto srityje, šioms vietoms apsaugoti gaminame įvairių formų ir dydžių pozicionavimo gaminius.
 
Pozicionavimo pagalvė – trikampis. Šios pagalvės paskirtis yra sumažinti pragulų atsiradimo riziką kulnų srityse. Trikampio forma ir dydis yra tinkami pakišti po blauzdomis. Viena ar kartu naudojamos kelios pagalvėlės taip pat yra pritaikytos ligonio vartymui pakišus pagalvėlę tiek po čiužiniu, tiek po žmogaus kūnu.
 
Poroloninis pozicionavimo volas. Pagrindinė aplikacijos vieta – pakišti po kojomis. Volas taip pat tinkamas naudoti rankų atramai, taip apsaugant alkūnes.
 
Ilgas kimštas pozicionavimo volas skirtas fiksuoti kūną paverstą ant šono. Todėl šis volas yra vienas iš pagrindinių priemonių pozicionuojant nuolat gulintį ligonį lovoje. Volą papildomai galima pakišti tarp kojų, kad gulint ant šono kojos nesiliestų tarpusavyje.
 
Standartinio dydžio pozicionavimo pagalvė. Kaip ir prieš tai buvusi, tinkama naudoti tarp kojų, taip pat po kryžkauliu. Taip pat, ši pagalvė padeda suteikti taisyklingą sėdėjimo poziciją lovoje.
 
Daugiafunkcė pagalvė sudaryta iš keturių volų, sujungtų tarpusavyje. Ją galima naudoti daugelyje vietų: kišti po kryžkauliu, tarp kojų, po blaudomis. Pagalvę galima pakišti po šonu, pavertus gulintį žmogų ant šono ar iš jos padaryti volelį.
 
Pozicionavimo apykaklė – pagalvė skirta pacientų kaklinės/pakaušio dalies stabilumui užtikrinti, ilgalaikio gydymo ir slaugos metu. Šiuo atveju mažėja ne tik pragulų atsiradimo rizika, bet ir išvengiama galimų kaklo raumenų deformacijų.
 
Kulnų apsauga - universalios pagalvėlės su lipniomis juostelėmis, dėl kurių lengvai keičiamas pagalvėlės dydis, yra skirtos kulnų pragulų profilaktikai. Iš viskoelastinio porolono pagaminta pagalvėlė prisitaiko prie kojos, taip mažindama blauzdų patinimo riziką.
 
Su žmonėmis, kurie turi pragulų atsiradimo riziką ar kuriems tenka ilgą laiką gulėti lovoje, reikia daug dirbti, tačiau pozicionavimo gaminiai gali palengvinti šį darbą. Pozicionuojant žmogų su tinkamu pozicionavimo gaminiu, slaugytojai bus užtikrinti, kad žmogus tam tikra laiką bus, tam tikroje pozicijoje, taip bent šiek tiek sutaupant priežiūros laiką. Kitu atveju, jei žmogui pozicija yra suteikiama su standartinėm miego pagalvėmis, antklodėmis ar kitais pakaitiniais instrumentais, slaugytojai turės nuolat sekti ir prižiureti, kad pakaitinis gaminys nesubliukstu, neišslystų ir ligonis nepakeistų pozicijos, kas, kai kuriais atvejais gali tapti net ir pavojinga. Taigi pozicionuojant žmogų su jam pritaikytu pozicionavimo gaminiu slaugytojai bus saugūs, kad gaminys nesubliukš, taip išlaikydamas ligonį tam tikroje pozicijoje reikalingą laiko intervalą.

 
Buvo įdomu ir aktualu? Kviečiu mus sekti mūsų Facebook paskyroje - KidManLietuva
 

Pragulų profilaktika II